Pirkėjų prioritetai pokyčių kontekste

Iki pandemijos dauguma mano klientų rinkosi žemės sklypus ir patys rūpinosi savo svajonių namo statybomis, norėdami pasistatyti jį pigiau ir pagal savo individualius poreikius. Tačiau šiuo metu pastebiu tendenciją pirkti jau pastatytą namą iš vystytojų. Kokie pokyčiai lėmė pirkėjų prioriteto pasikeitimą?

Pirkėjų elgseną lemiantys svarbiausi veiksniai

Išskirčiau keletą svarbiausių veiksnių, lėmusių pirkėjų pasirinkimų pokyčius, t. y.:

  • Įvairių statybinių medžiagų ir darbų kainų augimas;
  • Po pandemijos gerokai pailgėję statybinių prekių gamybos ir pristatymo terminai;
  • Augantis statybininkų darbo užmokestis – prognozuojama, kad net ir nustatojus augti statybinių medžiagų kainoms, statybos meistrų darbas ir kitų NT sektoriaus paslaugų kainos artimiausius kelerius metus toliau augs;
  • Dėl auksčiau išvardintų priežasčių sunku prognozuoti medžiagų ir darbo jėgos kaštus.

Taigi, pailgėjęs nuosavo namo statybos laikas ir išaugusi namo savikaina koreguoja klientų pasirinkimus, tačiau nuosavo namo svajonės atsisakyti tikrai neverta. Esant tokiai situacijai, vienas iš galimų variantų išsirinkti tokį vystytoją, kuris įsipareigos jūsų svajonių namą pastatyti per tam tikrą laiką už fiksuotą galutinę kainą, net jei pastaroji ir šiek tiek didesnė už tą, kurią siūlo vystytojas, kuris į sutartį įrašo sąlygą, kad susiklosčius tam tikroms aplinkybėms galutinė namo kaina bus perskaičiuojama.

Neskubėkite – atidžiai perskaitykite sutarties sąlygas, pasikonsultuokite su teisininkais, derėkitės su vystytoju tam, kad užfiksuotumėte galutinę svajonių namo kainą ir terminus bei ateityje išvengtumėte netikėtumų.

Reikalinga pagalba parduodant ir perkant ar konsultacija?

Konsultuoju, teikiu profesionalias NT brokerio paslaugas, padėsiu jums greitai ir lengvai įsigyti dominantį nekilnojamojo turto objektą, parduoti ar išnuomoti, susitvarkyti reikiamus dokumentus. Esu savo srities profesionalas, todėl pasirūpinu, kad klientui objekto pirkimo ar pardavimo procesas nekeltų jokių rūpesčių.