Teismo leidimas parduoti būstą

Dažnai mano klientai susiduria su situacija, kuomet prieš jiems parduodant nuosavybės teise priklausantį nekilnojamąjį turtą, jiems reikia gauti teismo leidimą tokį nekilnojamąjį turtą parduoti.

Kada būtina kreiptis dėl teismo leidimo išdavimo?

Paprastai toks leidimas yra būtinas, kai klientas turi nepilnamečių vaikų ir reikalingas tam, kad būtų apsaugoti nepinamečių vaikų interesai bei užtikrinta jų teisė į gyvenamąjį būstą. Todėl nepilnamečių vaikų turintys pardavėjai turi kreiptis į teismą dėl teismo leidimo išdavimo parduoti nekilnojamąjį turtą. Teismo leidimas nereikalingas tuomet, kai šeimai nuosavybės teise priklauso keli gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto objektai.

Kur kreiptis dėl teismo leidimo parduoti gyvenamąjį būstą?

Pateikiu pagrindinę informaciją, susijusią su teismo leidimo išdavimu:

  • Prašymą teismui turi pateikti vaiko tėvai arba vienas iš jų;
  • Prašymas išduoti teismo leidimą paduodamas savo gyvenamosios vietos apylinkės teismui;
  • Prašymas grindžiamas tuo, kad gyvenamojo būsto pardavimas nepažeis nepilnamečių vaikų interesų, jų teisės į gyvenamąjį būstą ir nepablogins jų gyvenimo sąlygų;
  • Prašymui keliami reikalavimai nustatyti Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 582 straisnio 7 dalyje;
  •  Prašymą išduoti teismo leidimą teismas paprastai išnagrinėja ne vėliau kaip per 5 darbo dienas.

Reikalinga pagalba parduodant nekilnojamąjį turtą ar konsultacija?

 

Konsultuoju, teikiu profesionalias NT brokerio paslaugas, padėsiu jums greitai ir lengvai parduoti nekilnojamąjį turtą. Taip pat, esant poreikiui, paruošiu visus reikiamus dokumentus, įskaitant prašymą išduoti teismo leidimą parduoti gyvenamąjį būstą.